10.11.2022, autor: J. Bekas

Na szachowo uczczono obchody Odzyskania Niepodległości

8 listopada w naszej szkole odbył się kolejny już Integracyjny Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I LO. Po raz pierwszy do turnieju przystąpiło sześć szkół, w tym trzy licea i trzy szkoły podstawowe, łącznie 33 zawodników.

Podczas turnieju była prowadzona klasyfikacja drużynowa i indywidualna. W klasyfikacji indywidualnej liceów zwyciężył Mikołaj Chudy I LO, drugie miejsce zajął Borys Artymiak z  II LO, a trzecie Michał Sałapt z III LO. W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kalman, a drugie Łucja Bełz - obie z I LO. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Michał Szajewski z SP 6, drugie miejsce Krystian Łazorczyk SP 10, a trzecie Hubert Wasil z SP 7. W kategorii drużynowej zwyciężyło I LO przed SP 6 i  SP 7. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy. Mimo różnicy wieku między podstawówką, a liceum turniej przebiegał w przyjacielskiej atmosferze czego dowodem jest galeria zdjęć z turnieju. Organizatorem turnieju było I LO w Zamościu.