18.03.2022, autor: J. Bekas

Powitali wiosnę „na szachowo”

Już po raz drugi w tym roku szkolnym szachiści gościli w naszym Liceum. 16 marca odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora I LO. Do turnieju przystąpiły cztery zamojskie szkoły. Łącznie wzięło w nim udział 17 zawodników. Zawody zostały rozegrane w auli, a drużynę gospodarzy reprezentowali: Mikołaj Chudy, Tomasz Wilczak i Kamil Sroczyński.

W ogólnej klasyfikacji drużynowej zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące, drugie miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa Nr 6, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Nr 7, a czwarte Szkole Podstawowej Nr 4. Ogromnie się cieszymy z sukcesów uczniów i faktu, iż mimo problemów związanych z pandemią udało się zorganizować kolejny turniej szachowy. Być może szachy staną się tak popularne w Liceum, że wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych.