18.04.2023, autor: J. Bekas

„Szach – Tour 2023” – podsumowanie

Zakończyły się zmagania szachistów Miasta Zamość w szachach drużynowych i indywidualnych. W ciągu dwóch miesięcy odbyły się trzy turnieje w szkołach, które równocześnie były organizatorami całej imprezy. Należy wspomnieć, iż oprócz szkół organizatorów, tzn. Szkoły Podstawowej Nr 6 i 7 oraz naszego Liceum, do organizacji włączyły się również dwa kluby UKS Lider i UKS Jedynka. W całym cyklu zawodów udział wzięło 400 uczniów z niemal 20 zamojskich szkół. Zawody były rozgrywane w następujących kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-8 i szkoły ponadpodstawowe, oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

Ostateczna klasyfikacja po trzech turniejach przedstawia się następująco: Drużynowo zwyciężyła drużyna z I LO. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Wiktor Kiełbiński , a trzeci był Mikołaj Chudy obaj I LO Zamość. Wśród dziewcząt indywidualnie drugie miejsce zajęła Zuzanna Tychowiec, trzecie miejsce Wiktoria Kalman - obie I LO Zamość.

Opiekę nad zawodnikami podczas zawodów pełniła p. Magdalena Nizioł.

Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszego doskonalenia się w królewskiej grze.