24.02.2023, autor: J. Bekas

Szach Tour – 2023

23 lutego w Szkole Podstawowej Nr 7 w Zamościu odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Turnieju Szachowego - „Szach Tour 2023”. Zawody podzielono na edycje, w pierwszej wystąpiło 138 uczniów z 14 szkół podstawowych i ponadpodstawowych miasta Zamość. Zawody były rozgrywane w sześciu kategoriach: dz. i chł. klasy 1-3 szkoły podstawowe, dz. i chł. klasy 4-8 SP i dz. i chł. szkoły ponadpodstawowe. Indywidualnie wśród dziewcząt szkół ponadpodstawowych 2 miejsce zajęła Zuzanna Tychowiec I LO. Piąte miejsce zajęła Wiktoria Kalman, a szóste Gabriela Gorzkiewicz -  obie  I LO.

Wśród chłopców znakomicie spisał się Wiktor Kiełbiński, który zajął 2 miejsce, a trzeci były Mikołaj Chudy.

W klasyfikacji drużynowej chłopców pierwsze miejsce zajęło I Społeczne Liceum, 2  miejsce I LO Zamość , a trzecie  III LO Zamość. Kolejny turniej z cyklu Szach – Tour odbędzie się 7 marca w naszym Liceum. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.